Świnka morska, czyli inaczej kawia domowa, jest lubianym pupilem. Ze względu nieduże wymiary jest ciekawą opcją dla tych z nas, dla których niemożliwe jest przygarnięcie psa lub kota. Świnka morska nie ma wygórowanych wymagań, jeśli chodzi o pokarmu – jest zwierzakiem żywiącym się roślinami, głównie sianem. Pokarm świnki morskiej można uzupełniać warzywami i owocami, takimi jak pietruszka, marchew oraz mniszek lekarski. Trzeba zapewnić śwince ciągły dostęp do wody, a także klatkę dla świnki morskiej ze ściółką i odpowiednimi akcesoriami.

Klatka dla świnki morskiej.

Śwince morskiej można zakupić zwykłą klatkę dla gryzoni, którą dostaniemy z pewnością w większości sklepów z akcesoriami dla zwierząt albo w internecie. Klatka dla świnki morskiej nie musi mieć dużej wysokości, jako że zwierzęta te nie lubią się wspinać. Z tego powodu istotna jest wielkość dna klatki. Dno klatki może być zrobiony z plastiku, a pręty z metalu. Minimalnym wymiarem klatki jest 80x50x40cm, poleca się kupić objętość większą, w szczególności jeśli zamierzamy hodować w niej więcej świnek.Ważnym jest, żeby pręty klatki nie były położone zbyt szeroko, ponieważ może to grozić zaklinowaniem się świnki między nimi. Klatkę dla świnki morskiej należy wyłożyć ściółką i\oraz dokupić odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miseczkę.

Ściółka w klatce dla świnki morskiej.

Najczęściej ściółką klatki dla gryzoni są trociny lub granulat. Trociny są tanie i świetnie nadają się do wyłożenia klatki. Minusem trocin jest fakt, że pylą i wylatują poza klatkę. Alternatywą może być granulat, wykazujący się dobrą chłonnością, jednak bywa nieco twardawy w stosunku do trocin. Oprócz tego są dostępne maty dla gryzoni, dzięki którym łatwo dbać o porządek w klatce, ale ich wadą jest brak możliwości kopania w ściółce, co świnki morskie lubią.

Wyposażenie klatki dla świnki morskiej.

Aby uprzyjemnić mieszkanie naszej świnki morskiej należy ulokować w niej niezbędne akcesoria, a przede wszystkim domek dla świnki morskiej. Dzięki temu świnka morska będzie czuć się bezpiecznie, gdyż będzie miała prywatną przestrzeń, w której będzie mogła udać się na odpoczynek lub uspokoić się, kiedy na początku przyniesiemy ją do domu.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html karma dla kota