Przerwa wakacyjna może być wyborną okazją, by dać czas swojemu czworonogowi. Podróż z ukochanym psim kompanem to rewelacyjna okoliczność, odpocząć, w tym samym czasie ofiarując psu czas. W lecienależy myśleć o kleszczach, gdyż nasze zwierzęta domowe mogą być na nie podatne. Rasy psów, potrzebujące sporo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, takie jak labradory, nierzadko łapią kleszcze. W jaki sposób możemy ochronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze charakteryzują się długą efektywnością ,a także niewysoką ceną. Są dostępne na potrzeby ras psów różnych gabarytów, dlatego z łatwością dostaniemy rozmiar dopasowaną do szyi naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciwkleszczowych są ziołowe oraz lekami przeciwpasożytniczymi. Leki przeciwpasożytnicze charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka środka na kleszcze musi być odpowiednia do wagi psa, trzeba zatem sprawdzić przed zakupem, że znaleziona obroża na kleszcze jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są niepachnącymi środkami przeciw kleszczom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla psów mniejszych niż 8kg oraz dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto są zarówno na kleszcze ,jak i przeciw pchłom, więc umożliwiają ogólną opiekę psa. Obroża Foresto działa aż 8 miesięcy, ponadto jest aktywna od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą wielu groźnych schorzeń, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Zwierzaki z przyjemnością przebywające w zaroślach, takie jak labradory, wymagają wyjątkowej profilaktyki w formie środków na kleszcze, dlatego, że zarażenie wywołana ugryzieniem kleszcza wnosi ryzyko utraty zdrowia naszego psa. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega zaatakowania zwierzęcia przez pasożyta, dlatego daje zabezpieczenie przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące zabawy w wodzie potrzebna jest większa ochrona, na przykład w postaci kropli zawierających środek na kleszcze lub profesjonalne szampony o działaniu na kleszcze. Aby zabezpieczyć psa w trakcie wakacyjnej podróży należy zaopatrzyć się w pewne preparaty na kleszcze dla psa.

legowiska dla psów https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-dla-psow_Legowiska-dla-psa-32900.html